Pierwszy zestaw zadań – egzamin ósmoklasisty 2021/2022

Jesteśmy tuż przed feriami zimowymi i pewnie zaraz po nich rozpocznie się w szkołach podstawowych gorączkowy okres powtórzeń do egzaminu ósmoklasisty. Już jakiś czas temu, na początku pandemii zainicjowałam cykl publikacji dla nauczycieli języka polskiego „Masz moc – egzamin na 100%”. W cyklu prezentowałam różne narzędzia do pracy z uczniami klas VIII służące porządkowaniu wiedzy i doskonaleniu umiejętności przydatnych na egzaminie ósmoklasisty. Obserwacja liczby wejść na stronę, gdzie znajdowały się narzędzia, pozwala mi przypuszczać, że pomysł zyskał popularność. Mam również nadzieję, że publikacje okazały się dla Was przydatne. Postanowiłam więc wrócić, tym bardziej, że w ubiegłym roku, prowadząc dla nauczycieli tzw. seminaria powtórkowe, stworzyłam wiele materiałów, które być może teraz przydadzą się tym, którzy w ubiegłorocznych seminariach nie mieli okazji uczestniczyć.
Zapraszam wię do zakładki „Masz moc – egzamin na 100%”. Dwa razy w miesiącu aż do egzaminu (zawsze około 1.i 15.) będę publikować narzędzia (karty pracy, zestawy zadań, ćwiczenia), które pomogą nauczycielom j.polskiego w dodaniu ósmoklasistom „egzaminacyjnej mocy”. Na początek proponuję literackie walentynki, czyli zestaw „Miłość niejedno ma imię”

Ilona Lewandowska, konsultant CRE

MILOŚĆ NIEJEDNO MA IMIĘ dla ucznia