Świąteczne rozgrywki szachowe czyli jak usprawniać umysł w klimacie życzliwości

W ramach III edycji projektu #Łódzkie gra w szachy 19 grudnia 2022 spotkali się uczniowie szkół podstawowych na „Świątecznych rozgrywkach szachowych”. Spotkanie odbyło się w Wieluńskim Oddziale Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu. W rozgrywkach szachowych wzięli udział młodzi pasjonaci szachów ze Szkół Podstawowych w Masłowicach, w Rudzie, w Sieńcu, w Zapolicach oraz ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieluniu i Szkoły Podstawowej nr 1 w Sieradzu. Celem „Świątecznych rozgrywek szachowych”  była promocja nauki gry w szachy wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie myślenia i wyobraźni,  szacunku do przeciwnika i samego siebie, wsparcie merytoryczne istniejących kół i grup szachowych w szkołach.