Ferie zimowe 2023

Ferie z książką w Bibliotece Pedagogicznej w Sieradzu (codziennie godzina 10:00-11:00

• 16.01.23 r. (poniedziałek) → „Ale u nas jest wesoło! Co kryje Biblioteka?” Zapoznanie z Biblioteką i jej zbiorami; zdjęcie z wybraną książką; najwyższa wieża z książek.
  • 17.01.23 r. (wtorek) → „Z bajką wyruszymy w świat!” Zapoznanie z multimedialną bazą  Biblioteki; słuchanie bajki z płyty analogowej; tworzenie tematycznych zakładek.
  • 18.01.23 r. (środa) →„Obraz mówi!” Zapoznanie z książką w postaci ilustrowanej; bajka z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai – „Szukając Marudka”; rebusy i kalambury.
  • 19.01.23 r. (czwartek) → „Zasadził dziadek rzepkę…!” Zapoznanie z twórczością Juliana Tuwima; interaktywne czytanie utworu pt. „Rzepka” (odgrywanie ról); tworzenie wspólnej książki.
  • 20.01.23 r. (piątek) → „SuperBabcia i SuperDziadek w świecie książki!” Zapoznanie z literaturą dziecięcą wokół Babć i Dziadków; cechy SuperBabci i SuperDziadka – mapa myśli; dzieci kontra dziadkowie – gry i zabawy.
  • 23.01.23 r. (poniedziałek) → „Skarby Biblioteki! Co kryje Biblioteka?” Zapoznanie z Biblioteką, jej zbiorami; zdjęcie z książką; najwyższa wieża z książek.
  • 24.01.23 r. (wtorek) → „Winylowy świat bajek! ” Zapoznanie z multimedialną bazą  Biblioteki; słuchanie bajki z płyty analogowej; tworzenie tematycznych zakładek.
  • 25.01.23 r. (środa) →„Słowem malowane!” Zapoznanie z książką w postaci ilustrowanej; bajka z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai – „Mój przyjaciel Kemushi”; rebusy i kalambury.
  • 26.01.23 r. (czwartek) → „Stoi na stacji lokomotywa…” Zapoznanie z twórczością Juliana Tuwima; interaktywne czytanie utworu pt. „Lokomotywa” (odgrywanie ról); tworzenie wspólnej książki.
  • 27.01.23 r. (piątek) → „Bal karnawałowy książek!” Zapoznanie z motywem balu w literaturze dziecięcej; projekcja bajki „Kopciuszek”; taniec z książką.

Prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa osobiście w Bibliotece Pedagogicznej ul. Jagiellońska 2, pok. nr 4 (Czytelnia) lub tel. 43 822 31 64

Ferie w Bibliotece Pedagogicznej w Sieradzu Filia w Łasku

• Stumilowy Las zaprasza Was! – zajęcia dla grup przedszkolnych – wg zgłoszeń
  • Poznajemy legendy polskie – zajęcia z teatrzykiem Kamishibai – codziennie o 9.00 dla zainteresowanych
  • Z “misiem” koalą poznajemy Australię – zajęcia dla grup przedszkolnych
  • Bezpieczne zabawy zimą – zajęcia dla przedszkoli wg zgłoszeń

Kontakt  telefon 43 675 20 27 e-mail filialask@bpsieradz.pl

Ferie w Bibliotece Pedagogicznej w Sieradzu Filia w Wieluniu

• Teatrzyk Kamishibai zaprasza
  • Bezpieczne i zdrowe ferie
  • Co jeśli się zgubię? Jak zachować się w tłumie?

Zgłoszenia przyjmujemy pod nr telefonu 43 843 41 19

Ferie w Bibliotece Pedagogicznej w Sieradzu Filia w Poddębicach

• grupy przedszkolne na zajęcia literacko-plastyczne:
    • I tydzień (16 – 20 stycznia) – Laurka dla Babci i Dziadka
    • II tydzień (23 – 27 stycznia) – Baśnie z teatrzyku kamishibai – Kopciuszek
  • dzieci w godz. 12.00 – 13.00 na „Zimowe spotkania nie tylko literackie”
    • 16 i 23 stycznia – Bezpieczny poniedziałek – Posłuchacie baśni zimowych Ch.H. Andersena (Królowa Śniegu, Dziewczynka z zapałkami), które będą inspiracją do rozmów na temat bezpieczeństwa w czasie zabaw na śniegu, zajęć sportowych i nie tylko, a także wykonamy zimowe prace plastyczne.
    • 17 i 24 stycznia – Wtorki dla zwierząt – Bądź „Mądry jak sowa?”. Czy wiecie jak zwierzęta przygotowują się do zimy, a które zasypiają w zimowy sen? Jak możemy pomóc zwierzętom przetrwać zimę?
    • 18 i 25 stycznia – Środy z teatrzykiem Kamishibai – Posłuchacie baśni z teatrzyku kamishibai „Kopciuszek” i „Pinokio”, prace plastyczne – maska na bal karnawałowy
    • 19 i 26 stycznia – Czwartkowe czytanie – Ciekawe i zabawne utwory polskiej literatury dziecięcej
    • 20 stycznia – Laurka dla Babci i Dziadka – Jak ważni są dla Was Wasi Dziadkowie? Zajęcia literacko-plastyczne, które pomogą Wam przygotować się na Dzień Babci i Dzień Dziadka
    • 27 stycznia – Piątkowe mądrości – Gry i zabawy rozwijające myślenie (gry planszowe, rebusy, quizy, zagadki literackie)

Zapraszamy do zapisów co najmniej dzień wcześniej!

Ferie w Bibliotece Pedagogicznej w Sieradzu Filia w Pajęcznie

• 16.01.2023 – 27.01.2023
    • „Pani Zima. Bezpieczeństwo podczas zimowych zabaw ”- zajęcia plastyczno-edukacyjne dla grup przedszkolnych.
    • „Teatrzyk kamishibai przedstawia… – legendy polskie ” – zajęcia edukacyjne dla dzieci przedszkolnych z wykorzystaniem kart narracyjnych teatrzyku kamishibai.
  • 25.01.2023 r. godz. 13.00 – 14.30
    • „Feryjny escaperoom w bibliotece!” – impreza biblioteczna adresowana do dzieci w wieku 9-12 lat.

Ferie w Bibliotece Pedagogicznej w Sieradzu Filia w Wieruszowie

W dniach  od 17.01. 2023 r. do  23.01.2023 r. biblioteka  dla  zainteresowanych grup dzieci przygotowała ofertę zajęć do zrealizowania w bibliotece bądź poza placówką.

• Wartości w bajkach Hansa Christiana Andersena – zajęcia edukacyjne
    • Teatrzyk Kamishibai

Prosimy opiekunów i nauczycieli o wcześniejsze zgłoszenia grup przedszkolnych i grup zorganizowanych tel. 62 78 42 541, filiawieruszow@bpsieradz.pl