Metoda myślenia projektowego

Design Thinking, czyli myślenie projektowe, to metoda, którą można pracować na wielu zajęciach szkolnych w ciekawy sposób realizując różne projekty. Świetnie sprawdza się na lekcjach podstaw przedsiębiorczości, ponieważ to popularna metoda projektów biznesowych, prężnie rozwijających się start-upów, a także w innowacji społecznych. Chętnie jest też wykorzystywana na naszych polskich uczelniach wyższych, dlatego warto z nią uczniów zapoznać.

Od kilku lat pracuję tą metodą z moimi uczniami właśnie na podstawach przedsiębiorczości i chciałabym przekazać Państwu do wykorzystania kartę pracy dla grupy. Karta pracy zawiera trochę „okrojoną” metodę, ale starałam się dopasować jej wymagania do warunków szkolnych. Czas pracy tą metodą to ok. 4-6 godzin lekcyjnych.

M. Ziarnowska

Karty pracy na zajęcia z przedsiębiorczości.