Pięknie pisali i nagrody dostali

Wczoraj odbył się finałowy etap VII edycji konkursu kaligraficznego “Zapomniana sztuka pięknego pisania” organizowanego przez Centrum Rozwoju Edukacji Woj. Łódzkiego w Sieradzu Bibliotekę Pedagogiczną. Jak zauważa pomysłodawczyni konkursu – nauczyciel bibliotekarz Agnieszka Grzelczyk, na konkurs wpłynęły aż 124 prace z 17 szkół podstawowych. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 16 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych. Zebranych przywitała Sylwia Dęga-Frątczak – wicedyrektor Centrum i podkreśliła, że cieszy się z tak dużego zainteresowania konkursem, gdyż uczestnicy przybyli z kilku powiatów naszego województwa, m.in. z okolic Łasku, z Pajęczna, Sieradza, spod Wielunia i Wieruszowa. Dzieci pochyliły się nad nazwiskami i działalnością ustanowionych przez Sejm RP Patronów roku 2023. Uczniowie kaligrafowali otrzymane od organizatorów teksty przez 45 minut, a Jury wyłoniło 7 zwycięzców.

W kategorii klas I-III nagrody otrzymali:

• I miejsce Malwina Skowron uczennica klasy IIIb Zespołu Szkół im. ks. Józefa Dalaka w Klonowej
  • II miejsce Zuzanna Włodarczyk uczennica klasy IIIa Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Noblistów w Pajęcznie
  • III miejsce Nikola Łuczak uczennica klasy IIIb Szkoły Podstawowej nr 9 im. Władysława Łokietka w Sieradzu

W kategorii klas IV-VIII nagrody otrzymali:

• I miejsce ex aequo Ewelina Parzybut uczennica klasy VIIIa i Anna Biczysko uczennica klasy Va Zespołu Szkół im. ks. Józefa Dalaka w Klonowej
  • II miejsce Magdalena Golanowska uczennica klasy VIII a Zespołu Szkół im. ks. Józefa Dalaka w Klonowej
  • III miejsce Aleksandra Sroka uczennica klasy Vb Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 roku w Lututowie

Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe z rąk dyrektora CREWŁ w Sieradzu Łukasza Goldmana i Cezariusza Mostowskiego – dyrektora Delegatury w Sieradzu Kuratorium Oświaty w Łodzi. (http://www.nasze.fm)