Zabawy w kodowanie – bez komputera

W podstawie programowej kodowanie odgrywa istotną rolę . Głównym założeniem jest to, aby już najmłodsi rozpoczęli naukę tworzenia poleceń i sekwencji obrazkowych . Programowanie to język XXI wieku. Najprościej można go opisać jako kolejność poleceń, które należy wykonać, aby osiągnąć wyznaczony cel . Programując dzieci uczą się: eksperymentowania poprzez swobodne poszukiwanie rozwiązań, kreatywności i pomysłowości – rozwijając swoją wyobraźnię, krytycznego podejścia do efektów pracy, wytrwałości i cierpliwości, czekając na efekty własnej pracy, jednocześnie rozumiejąc konieczność wkładania w nią wysiłku, współpracy.

Zapraszam do kodowania off line
Być może po wielu godzinach spędzonych przed ekranem komputerów, dzieci chętniej sięgną do zwykłej kartki papieru, by wykonać na niej intrygujące(?) zadanie. Może sami zaszyfrują wiadomość do kolegi…

Koordynaty serce symetria cz.b
Koordynaty symetria serce