Etap rejonowy konkursu wojewódzkiego “Żołnierze Wyklęci – niezłomni obrońcy Rzeczypospolitej”

16 lutego 2024 r. w gościnnych progach CREWŁ w Sieradzu oraz Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Sieradzu odbył się etap rejonowy konkursu wojewódzkiego “Żołnierze Wyklęci – niezłomni obrońcy Rzeczypospolitej” . W kolejnym etapie 27 uczestników z 14 szkół  zmierzyło się w teście wiedzy dotyczącym polskiego podziemia niepodległościowego w latach 1939 – 1963 i losów Żołnierzy Niezłomnych.  Wybór takiej tematyki ma również duże znaczenie w kontekście pielęgnowania pamięci o Żołnierzach Wyklętych, którzy po II wojnie światowej kontynuowali walkę o niezawisłość kraju.
Dzięki temu konkursowi uczniowie mogli pogłębić swoją wiedzę o tych bohaterach i zapoznać się z ich losami. To nie tylko doskonała okazja do zwiększenia świadomości historycznej, ale także do uczczenia pamięci tych, którzy oddali swoje życie za Polskę.

Oto wyniki kwalifikacji ogólnej:

I miejsce – Adam Ciżowski ze Szkoły Podstawowej im. Zbigniewa  Świętochowskiego w Barczewie

II miejsce – Wiktor Zagozda ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wartkowicach

III miejsce – Szymon Chudzik ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. królowej Jadwigi w Wieluniu

Ogromne gratulacje dla wszystkich uczestników, którzy wykazali się wyjątkową wiedzą. Dziękujemy również opiekunom, którzy otoczyli opieką merytoryczną uczniów przygotowujących się do konkursu.

Wszyscy uczestnicy i opiekunowie otrzymali pamiątkowe koszuli wykonane przez Ideashirt.pl– Żołnierze Wyklęci – wilk

Konkurs ten stanowi również wyjątkową możliwość dla uczniów do wykazania się swoją wiedzą i umiejętnościami przed szerszą publicznością. To doskonałe pole do rywalizacji intelektualnej i prezentacji zdobytej wiedzy. Mamy nadzieję, że taka forma edukacji historycznej stanie się dla uczestników motywacją do dalszej nauki i rozwijania swojej wiedzy o naszej historii.

Zapraszamy jednocześnie na etap wojewódzki w dniu 1 marca 2024r. do Sieradza.