„Majówka z szachami”

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu zorganizowało 7 i 9 maja 2024        „Majówkę z szachami”. Były to wydarzenia w ramach IV edycji Projektu #Łódzkie gra w szachy, finansowanego przez Samorząd Województwa Łódzkiego. W Turniejach szachowych uczestniczyli uczniowie i uczennice kl. IV-VIII szkół podstawowych, młodzi szachiści grali systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Uczniowie, którzy wywalczyli pierwsze trzy miejsca odebrali nagrody, puchary i medale, a każdy uczestnik Turnieju otrzymał medal, dyplom i upominek.

7 maja 2024 rozgrywki turniejowe odbywały się w Szkole Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu, udział wzięli uczniowie i uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Rudzie, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Masłowicach, Szkoły Podstawowej im. 4. Pułku Piechoty Legionów w Zapolicach, Szkoły Podstawowej w Rembieszowie, Społecznej Szkoły Podstawowej w Restarzewie, Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu.

Zwyciężył Alan Ulfik ze Szkoły Podstawowej w Masłowicach,

drugie miejsce uzyskał Krystian Ratajczyk  ze Szkoły Podstawowej w Zapolicach,

trzecie miejsce zajął Filip Stępnik ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Restarzewie.

9 maja 2024 Turniej rozgrywany był w Bibliotece Pedagogicznej w Sieradzu, udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chlewie, Szkoły Podstawowej im. 4. Pułku Piechoty Legionów w Zapolicach, Szkoły Podstawowej w Rembieszowie, Społecznej Szkoły Podstawowej w Restarzewie, Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Cielcach, Szkoły Podstawowej im. Wacławy Matusiak w Brzeźniu, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Zalesiu.

Zwyciężył  Krystian Ratajczyk ze Szkoły Podstawowej w Zapolicach,

drugie miejsce uzyskał Szymon Dolik z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Zalesiu.

trzecie miejsce zajął Filip Stępnik ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Restarzewie.