Wojewódzki Konkurs pn. „Żołnierze Wyklęci – niezłomni obrońcy Rzeczypospolitej”

Startuje 4 edycja Wojewódzkiego Konkursu tematycznego pn. „Żołnierze Wyklęci – niezłomni obrońcy Rzeczypospolitej”.

Celem Konkursu jest upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, upowszechnienie wiedzy historycznej o żołnierzach Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski po II Wojnie Światowej, pielęgnowanie polskości, rozwój i kształtowanie świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej mieszkańców, a także pielęgnowanie i rozwijanie tożsamości lokalnej.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z klas VI-VIII mających siedzibę na terenie województwa łódzkiego.

W roku szkolnym 2023/2024 tematyka konkursu obejmuje historię działalności żołnierzy Wojska Polskiego w latach 1939 – 1963, którzy walczyli o niepodległość Polski, ze szczególnym uwzględnieniem żołnierzy z województwa łódzkiego.

Dla laureatów Konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Finaliści i laureaci konkursu ze szkół podstawowych otrzymają zaświadczenia Łódzkiego Kuratora Oświaty oraz uzyskają dodatkowe punkty podczas rekrutacji do wybranej szkoły ponadpodstawowej.

Konkurs organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, przy współudziale Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu, Skierniewicach oraz Zgierzu.

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem konkursu.

Koordynator projektu: Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu – Karolina Frejekkfrejek@cresieradz.edu.pl

Pobierz załącznik: