Testy zainteresowań i predyspozycji zawodowych

Uczniowie często nie są pewni jakie są ich preferencje zawodowe, zainteresowania czy cechy osobowości istotne w wyborze ścieżki kształcenia. Warto zachęcać ich do wykonania testów w których można uzyskać informacje o swoich zainteresowaniach, mocnych stronach oraz o predyspozycjach do wykonywania danego zawodu. 

Poniżej zamieszczam do testów do wykorzystania ma lekcjach doradztwa zawodowego i wychowawczych oraz w konsultacjach indywidualnych w 7-8 klasie szkoły podstawowej oraz w szkołach ponadpodstawowych.

Mapa – karier.

Filtr preferencji pozwala przekonać się jakie zawody spośród zaproponowanych na platformie (ponad 700) najbardziej pasuje do ciebie. Link: https://mapakarier.org/paths


Yep – testy predyspozycji i kompetencji zawodowych

„Zastanawiałeś się kiedyś kim chcesz zostać w przyszłości?

Nasze testy predyspozycji i kompetencji mogą Tobie pomóc w określeniu ścieżki kariery jaką chcesz podążać oraz z jakich zawodów możesz czerpać najwięcej przyjemności.

Pamiętaj, aby wynik był jak najbliższy prawdy, powinieneś rozwiązać dwa testy jeden po drugim. Powodzenia :)”

https://yep.academy/testy/?fbclid=IwAR2JUSK_CU-kSPvP2JF8jtN5EG2b1vGDchQIkafnU7xrbxoNw4qJ0UdNMXY


Test osobowości „16 personalities”

„Nasi czytelnicy mówią, że <<to trochę przerażające>> jak dokładny jest test 16Personalities. Zdobądź konkretny i dokładny opis dotyczący tego kim jesteś i dlaczego w taki a nie inny sposób wykonujesz różne czynności.”
https://www.16personalities.com/pl/darmowy-test-osobowosci


Predyspozycje Zawodowe – „Test Twoich predyspozycji osobowościowych”

Link do testu: Predyspozycje Zawodowe – Test Twoich predyspozycji osobowościowych