Na polskim odświętnie – jak wykorzystać znane i mniej znane święta do realizacji wymagań podstawy programowej w klasach VII-VIII

Rodzaj formy:

Adresat:

Sieć współpracy i samokształcenia

Nauczyciele języka polskiego w szkole podstawowej

Zagadnienia do realizacji:

• Wspólne świętowanie jako działanie budujące wzajemne relacje i dobrostan uczniów.
  • Święta zwykłe i niezwykłe jako pretekst do kształcenia polonistycznych umiejętności uczniów.
  • „Świąteczne” karty pracy i stacje zadaniowe jako przykłady rozwiązań metodycznych służących pracy ze zróżnicowanym zespołem uczniów.
  • Boże Narodzenie, Walentynki, Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, Dzień Kobiet i inne święta – pomysły na wykorzystanie tematów świątecznych na lekcjach polskiego (przykładowe karty pracy, stacje zadaniowe, gry tematyczne i inne świąteczne niespodzianki dla uczniów z klas VII-VIII).

Liczba spotkań:

Koszt:

Prowadzący:

Realizacja:

Termin rozpoczęcia:

Forma bezpłatna

Ilona Lewandowska

Platforma Teams,

I semestr

W celu zapisania się na kurs wypełnij poniższy formularz